Obserwatorzy

sobota, 26 listopada 2016

Nieproszony gość

Minionej nocy grasował po naszym mieszkaniu niechciany gość - nietoperz. Już od jakiegoś czasu gnieżdżą się gromadnie na osiedlu i co jakiś czas wpadają tu i ówdzie z wizytą. To się nie da opisać, co taka mała szkarada potrafi wyczyniać w mieszkaniu, przecież to był środek , a ten tupie, drapie, szeleści. Sprawiało wrażenie, że ktoś chodzi po mieszkaniu. Nie powiem, że miałam dobrego stracha.
Wreszcie nocny intruz ujarzmiony w słoiku
 

Potem jeszcze przez chwilę siedział na parapecie i odleciał ... a była 3,15 w nocy

I jeszcze trochę z innej beczki - na działce udało się jeszcze ściąć ostatnie suche kwiatki, posadzić czosnek. Na grządce wypatrzyłam kwitnącego ciemiernika ... czyżby wiosna była blisko? ...
Na parapecie kwitnie różowy grudnik
biały ma jeszcze dużo pączków, ale opadają

Czekam jeszcze na czerwonego, ale nie ma coś ochoty kwitnąć.

Cieszę się, że spodobały się Wam kolejne kartki

Dziękuję za odwiedziny, miłe komentarze i do miłego ... 


14 komentarzy:

 1. Piękny nietoperz - to chyba mroczek późny. Tak mi się wydaje:) Trochę dziwne, że jeszcze nie śpi... Ja mam 11 nietoperzy w sezonie letnim tuż przy balkonie - wiem ile ich jest, bo jak wychodzą z dziupli drzewa, to je liczę:))Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. fajne miałaś odwiedziny :D
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. ŁooooojejciuUuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!Jaki piękny cudak!!!Kocham zwierzaki i nietoperki tak samo hihihi:) Kiedyś też z Szymciem mieliśmy takiego gościa ale o 15 w południeo dziwo. Mieliśmy otwarte okno z opuszczonymi żaluzjami i nagle usłyszeliśmy szelest. Myśleliśmy że to motyl, a patrzymy a tam nietoperek sobie siedział na żaluzjii. Gdzina mineła a on dalej siedział .Dałam mu suszone robaczki od Szczurków ale nie był zainteresowany. Założyłam skórzane rękawiczki aby go przenieść , ale Kochaś sobie w mngnieniu oka poleciał :) Nazwałam go Gacuś hihih :) Buziaki :*

  OdpowiedzUsuń
 4. Kurcze, zawału bym dostała!!! Lubię zwierzęta, ale te latające szczury wywołują u mnie obrzydzenie:( Muszę podejrzeć swoje ciemierniki, może też zapowiadają wiosnę;)
  Danusiu, grudniki nie lubią przestawiania, obracania, może to jest przyczyna zrzucania pączków.
  Buziaczki:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Faktycznie mało sympatyczny gość. Dzięki Bogu mam spokój z taki stworami. Koty czasami buszują w nocy ale to nie to samo :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale sympatyczny gość:)
  Wiosna, powiadasz? Nie mam nic przeciwko temu:)
  Pozdrawiam, Danusiu.

  OdpowiedzUsuń
 7. To dopiero gość :) Dobrze, że szczęśliwie odleciał.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Też bym miała stracha...chyba już powinny szykować się do spania, a nie harcować w najlepsze..grudniki pięknie się prezentują. Pozdrawiam cieplutko :)))

  OdpowiedzUsuń
 9. jak ja się boję nietoperzy!!!!

  OdpowiedzUsuń
 10. Takiego gościa raczej nie chciałabym w domu a zwłaszcza o tej porze! Grudniowniki śliczne, mój różowy też ma sporo pączków:) Pozdrawiam;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Mnie też kiedyś nocą odwiedził taki gość. Latał dokoła pod sufitem i po ciemku robiło to wrażenie, jakby chodził taki wielki wiatrak. Tacie udało się go schwytać i uwolnić :)
  Śliczne grudniaki! U mnie niestety na razie bez kwiatów, ale może jeszcze się doczekam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. To dobrze że ten gość nikogo nie ugryzł bo mogło by się to źle skończyć ;)
  O ciemiernik zakwit i pięknie niech Ci kwitną grudniki :)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń