Obserwatorzy

wtorek, 17 lipca 2012

Obiecałam i podaję zainteresowanym

Już 22 lipca na antenie TVP Kraków pierwsza z czterech części historycznego widowiska o dziejach Nowego Sącza


22 lipca 2012 r., o godz. 18.00, na antenie TVP Kraków wyemitowany zostanie pierwszy z czterech odcinków widowiska multimedialnego „SIGILLA CIVITATIS NOVAE SANDECENSIS”, którego premierowe wykonanie miało miejsce podczas tegorocznych Imienin Miasta. Następne części będzie można obejrzeć w kolejne niedziele: 29 lipca oraz 5 i 12 sierpnia. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami powstanie również płyta z zarejestrowanym widowiskiem, która będzie pamiątką z wyjątkowych obchodów 720. rocznicy lokacji miasta.
Tu można obejrzeć zdjęcia:

Atrakcje Jarmarku Św. Małgorzaty

 Moje zdjęcia:
co powstanie z kulki gliny? ...... i jest
A może by tak zamienić na nowy model?
Były też żywe ptaszki

i zapraszam na

Jubileuszowe XX Święto Dzieci Gór w Nowym Sączu

 
„Już dwudziesty roz głos trombity pyto, coby niechać syćko, do Sonca zawitać. Pod lipcowym słonkiym smakować Ślebody od dzieci, od SOKOŁA i od Józka Brody. Jako już bywo od dwudziestu roków Świynto Dzieci Gór pyto piyknie syćkik na wspólne wiyrchowanie” – tak Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ zaprasza na jubileuszowy XX Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych Święto Dzieci Gór, który odbędzie się w Nowym Sączu od 22 do 29 lipca 2012 roku.
Festiwal jest miejscem spotkania dzieci z różnych kręgów kulturowych i religijnych, gdzie - podczas wspólnej zabawy - zapoznają się one z bogactwem i różnorodnością tradycji różnych krajów i regionów, uczą się tolerancji i szacunku w stosunku do wiary, kultury, obyczajów i zachowań swoich rówieśników. Uczestnikami tego wydarzenia są polskie i zagraniczne zespoły folklorystyczne, reprezentujące różne grupy etniczne regionów podkarpackich oraz regiony górskie wszystkich kontynentów.W tym roku do Nowego Sącza zawita sześć zespołów z: Iraku, Meksyku, Serbii, Gruzji, Litwy i Buriacji (Rosja) oraz tyle samo z Polski.


A w sierpniu 25 i 26 - zapraszam na szósty JARMARK ANIELSKI,  na Rynku nowosądeckim

Dziękuję za odwiedziny, komentarze i życzenia.
Zapraszam ponownie.
Do miłego ...


6 komentarzy:

 1. ciekawy foty pokazałaś ... szkoda, że daleko ode mnie ...
  pozdrowionka

  OdpowiedzUsuń
 2. uwielbiam patrzec jak się wyrabia garnuszki :)
  mam taką miseczkę z N.Sącza sprzed kilku i świetnie się trzyma :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Danusiu, nawet nie wiesz jak Ci zazdroszczę że możesz teraz tam być ja niestety w te okolice zawitam dopiero ok 15 sierpnia...
  Święto Dzieci Gór to piękna impreza, już samo otwarcie i przemarsz ulicami robią wielkie wrażenie, to moje niezapomniane wspomnienia z dzieciństwa, a obowiązkowo po występach lody u Argasińskich ;)
  Pozdrawiam serdecznie :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zapraszam na Jarmark Anielski.
   Dotk@ masz rację co do Święta Dzieci Gór, bardzo lubię w nich uczestniczyć ... A ja wolę lody od Lelity.
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 4. Piękne ptaszory :) i nawet trafił się mój ulubiony w postaci płomykówki (to ta śpiąca ruda sowa) :D

  OdpowiedzUsuń