Obserwatorzy

niedziela, 31 lipca 2011

Święto Dzieci Gór


XIX Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR w Nowym Sączu już rozpoczęty! Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji festiwalu, która potrwa do 31 lipca br.
Dotychczasowe osiemnaście edycji Festiwalu gościło dziecięce zespoły regionalne z 54 krajów świata, co oznacza, że ok. 8,5 tys. młodych ludzi zasmakowało wielkiej przygody, nawiązało nowe przyjaźnie, niosąc jednocześnie radość mieszkańcom regionu i turystom oraz, co najważniejsze, wypełniając i przekazując dalej ideę Festiwalu – „Dziecięca przyjaźń buduje pokój świata dorosłych”.
Festiwal ma unikalną formułę: sześć zespołów zagranicznych tworzy wraz z sześcioma zespołami polskimi tzw. pary kamrackie. Przez cały Festiwal dzieci razem mieszkają, występują, bawią się, zwiedzają. Znajdują dzięki temu pomiędzy sobą nić porozumienia. Kształtuje się tolerancja i akceptacja dla odmienności kulturowych, religijnych, obyczajowych, likwidują się uprzedzenia i podziały. Każda para ma swój „dzień narodowy”, podczas którego jest „gwiazdą” koncertów,
a zespoły prezentują zwyczaje, tradycje, rękodzieło oraz kuchnie swoich regionów.
W sferze odbiorcy, Festiwal jest niezwykle barwnym widowiskiem. Kolorowa parada ulicami miasta w dzień otwarcia Festiwalu zakończona koncertem inauguracyjnym wszystkich zespołów i pokazem ogni sztucznych na nowosądeckim Rynku każdego roku przyciąga tysiące widzów. Tłumy towarzyszą także wieczornym koncertom w poszczególne dni narodowe oraz koncertowi finałowemu na zakończenie Festiwalu.
Emocje, jakie każdego roku towarzyszą Festiwalowi trudno wyrazić słowami – tu trzeba być i zobaczyć na własne oczy. Zapraszamy zatem do Nowego Sącza na XIX Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR.
A wszystkich chętnych zapraszam na:

V Sądecki Jarmark Anielski


Urząd Miasta Nowego Sącza, Miejski Ośrodek Kultury oraz Pałac Młodzieży w Nowym Sączu zapraszają w dniach 13- 14 sierpnia na sądecki Rynek, gdzie odbywać się będzie coroczny Jarmark Anielski.

Pozdrawiam serdecznie i życzę słoneczka.

9 komentarzy:

 1. Przepiękne zdjęcia i fajnie to wyglada:)pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. święto dzieci gór,nawet nie wiedziałam że coś takiego jest.
  a na ten anielski chętnie bym pognała ,ale ....

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna impreza, ale troszkę daleko....
  A możesz coś więcej na temat kiermaszu sierpniowego ?? tzn czego można sie na nim spodziewać, rękodzieło ??

  OdpowiedzUsuń
 4. Pewnie była świetna impreza :)
  Poproszę o adresik na mojego maila -wygrałaś nagrodę pocieszenia u mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj warto by było. W mojej okolicy jeździmy na takie imprezy, al mniejszego formatu. świętujemy Dzień Reymonta, jeździmy do Bolimowa i Żelaznej.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Musiało być super - fajne zdjęcia :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Było cudownie. Dziecka były z różnych regionów świata, np. z Indonezji, Tajlandii. Takich strojów i tańców jeszcze nie widziałam i ta specyficzna muzyka. Codziennie były 2 koncerty: jeden przed południem na rynku, a drugi na hali sportowej wieczorem. Dziecka jeździły tez do Krynicy, Muszyny ... Bardzo fajne było otwarcie w zeszłą niedzielę. Cały barwy korowód przeszedł ulicami miasta do rynku, a tam krótkie występy wszystkich grup. Ana koniec niespodzianka - sztuczne ognie, ale tak fantastyczne, że w sylwestra takich nie ma. Po prostu super. Byliśmy całą rodziną, pogoda była taka sobie, ale nie padało. Natomiast wczoraj było zakończenie ale już w hali. Było miło ale się skończyło, ... ale za rok znów przyjadą. Zdjęć byłoby mnóstwo, ale nie mam jak wstawić. Chętnych zapraszam na oficjalną stronę miasta - tam są zdjęcia i opisy z poszczególnych dni występów.
  A na Jarmark Anielski można się zapisać u Prezydenta i przyjechać z własnymi wyrobami.
  Dziękuje Wam kochane za pozostawione dobre słowo, bardzo mnie to cieszy.
  Betty, dziękuję za pocieszajkę, już piszę meila z adresem.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Liczyłam, że coś więcej dowiem się o Twoim pięknym mieście.
  Oczarowało, zachwyciło mnie, muszę tutaj powrócić.
  Zastanawiam się czy jeden dzień wystarczy.
  Zwiedziliśmy tylko Park Etnograficzny i Miasteczko Galicyjskie i zajęło nam to: od 10,00 -16,30
  Kiedy rozmawiałam z Paniami w Skansenie, powiedziały czeka mnie wiele ciekawych, urokliwych i zabytkowych miejsc.
  Serdecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń